Sepet(0)

Süreçler

Kitap çıkartmak isteyen ve edebiyat dünyasına adım atmak isteyen yazarların Diga Kitap Başvuru sürecinde nasıl bir yol izleyeceğini bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

//www.digakitap.com/wp-content/uploads/2020/02/nasil.png

  • Dosya Gönderimi

    Eserinizin bitmiş ve yayınlanmasını istediğiniz halini veya özetini iletişim bilgileriniz ile birlikte web sitemizde yer alan ”Başvuru” kısmından bize iletilmesi.

  • İnceleme

    Eserinizin basıma uygun olup olmadığı, yayın kurulumuzca incelenir. 600 sayfaya kadar olan dosyalarda 48-72 saat içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlarız. Yapacağımız görüşme doğrultusunda ”Yazarlık Sözleşmesini” tarafınıza sunarız.

  • Baskı ve Satış

    İnceleme ve onay süreci sonrasında imzalanan yazarlık sözleşmesi ile birlikte 15-30 gün arasında eserinizin tüm süreçleri tamamlanır ve her aşamada yeni yazarımıza bilgi sağlarız.

Dağıtım Ağımız


Yazarlık, insanoğlunun hep hayalini kurduğu bir çağa bireysel bir varış gibidir.

Mehmet Severcan Gaygusuz, Genel Yayın Yönetmeni

Edebiyat Dünyasına Giriş

Bu dünyada yer edinebilmek için atılması gereken adımlar

Üretim

Fikir ve duyguları içeren her metin bir eser niteliğini taşımayabilir. Ancak yazar adayının bu üretim sürecinde kendine olan güveni ve kendini geliştirme azmi ki bu bazen sahaya ve okurlara inerek olabilir edebiyatın en kuvvetli ve geliştirici yönlerinden biridir.

Sunum

Üretilmiş metin ve eserlerin uygun yayın süreçlerini takip ederek okurlar ile yani toplum ve dolayısıyla toplumun takdiri ile buluşma süreci yazar için alınacak en iyi tavsiyelerin, başarıların başlangıcı olmaktadır.

Yönetim

Yazar eserini topluma sunarak aldığı neticeler sonucunda edebi kimliğini oluşturamayabilir. Çünkü önemli olan tüm bu süreçleri yaşarken, aynı zamanda yönetebilmektir.