Sepet(0)

Yazar olmanın ilk adımları arasında yer alan kitap çıkarmak yazarın dikkatlice araştırması ve kendisine en uygun şartları seçmesi ile gerçekleşen bir süreçtir.

Yazar kendi bütçe ve beklentisini iyi oluşturamadığı, sorularına yayınevinin aynı şekilde cevap veremediği durumlarda kitap çıkarmak, eser yayınlansa bile anlamsız bir hale gelebilir. Böyle durumlarda yazar ve yayınevi istediği başarıyı yakalamaz.

Kitap Çıkartmak Nasıl Olur?

Kitap çıkarmak eserinizin tüm okumalarının yapılıp hatalarının editörler tarafından giderilmesi, uygun kapak tasarımının seçilmesi, yazara kitabı ile ilgili yayınevi tarafından bir rapor gönderilmesi, uygun fiyat politikasının seçilerek kitabın etiket fiyatının belirlenmesi, yayınevi tarafından yazarın kaydının kültür bakanlığına yapılması gibi süreçleri kapsar.

Diga Kitap olarak bizlere başvurarak kitap çıkarmak isteyen yazar adaylarına üstün kalite ile hizmet vermekteyiz. İçerik ve imla editörlerimiz ile eserinize dair okumaları yapıyor ve hataları gideriyoruz. Beş farklı kapak tasarımı uygulayarak yazara dilediği kapak tasarımını seçmesi noktasında geniş bir yelpaze sunuyoruz. Tasarımlar seçildikten sonra yayın kurulumuz eser hakkında yazara detaylı bir rapor hazırlıyor ve böylece yazar kitabı ile okurlara ulaşmadan önce ön bir hazırlık sürecine alınarak tecrübe kazanmış oluyor. Tüm anlaşmalarımız sağlanıp, yazarlık sözleşmemiz imzalandıktan sonra yazarımızın resmi işlemlerini gerçekleştirerek artık kitap çıkarma noktasında son adımlarını atarak eseri hayata geçirmiş oluyoruz.

Yayınevimiz edebiyat ağırlık olmak üzere araştırma ve tarih konularında kitap çıkarma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Siyasi, çocuk ve dini eserleri yayınlama politikamız uzmanlık alanımıza girmediği için sadece bu alanlarda faaliyet göstermekteyiz.

Kitabımı nasıl çıkartacağım?

Kitap çıkarmak isteyen yazar adayları web sitemizde bulunan e-mail yolu bizlere ulaşabilir, dosya başvurularını mailin konu başlığına “incelenmesi amacı ile gönderiyorum başka bir amaçla kullanılamaz” ibaresi ekleyerek iletişim bilgileri ile birlikte bizimle paylaşabilir. Bu ibareyi ekleyerek kendisini ve eserini kanunen koruma altına alan yazar adayının dosyası yayın kurulumuz tarafından incelenir ve olumlu görüldüğü takdirde yazara geri dönüş sağlayarak süreçler ve detaylar hakkında bilgilendiririz.

Dilerseniz kitap çıkarmak üzerine soracağız ve bizim web sitemizde cevaplamadığımız bir soru varsa mail yolu ile bizlere ulaşarak sorularınızı sorabilir, iletişim kurabilirsiniz.