Sepet(0)

Kitap bastırmak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilemiyorum, Kitap bastırmak istiyorum ancak satıp satmayacağına dair şüphelerim var, gibi çeşitli sorular yazar adayları tarafından sorulmakta ve İnternet ortamında yoğun bir şekilde araştırılmaktadır.

Kitabımı nerede bastırabilirim?

Matbaalar kitap bastırma hizmeti verse de kitabın satışı ve dağıtımı noktasında yayınevleri kadar kuvvetli hareket edememektedirler. Yayınevleri kitap bastırmak isteyen yazarlara editörlük, tasarım, dizgi satış ve dağıtım noktalarında kuvvetli bir şekilde yardımcı olmakla birlikte yazdığınız kitap üzerinde tamamen profesyonel bir şekilde hareket eder.

Diga kitap olarak edebiyattan, psikolojiye kadar alanında uzman editör kadromuzla yazar adaylarına destek veriyor ve yayın kurulumuz ile birlikte eserleri inceleyerek yazar-yayınevi düzleminde en kaliteli şekilde hareket ediyoruz.

Kitap nasıl basılıyor?

Eseriniz incelenip olumlu değerlendirildiği takdirde yazara basım maliyetleri ve hizmet şartlarımız hakkında detaylı bilgilendirmede bulunuyor ve yazarlık sözleşmemizi gönderiyoruz. Sözleşmemizin imzalanıp, maliyetin karşılanması ile birlikte eseriniz için teknik süreçler başlamış oluyor.

30 gün içerisinde eserinizin editörlük, tasarım ve resmi süreçlerini tamamlayıp basıma hazır hale getiriyor ve eseriniz baskıya gitmeden önce son halini incelemeniz adına mail yolu ile size ulaştırıyoruz. Yazar ve yayınevinin baskı dosyası, kapak tasarımı, reklam politikalarını görüşerek anlaşması sonucunda eserinizin tüm süreçleri tamamlanmış oluyor.

Kitap bastırırken karşılaşılabilecek süreçler nelerdir?

Kitap bastırmak istiyorum diyen yazar adayları bu noktada eserin inceleneceğini ve kendisine olumlu görüldüğü takdirde geri dönüş yapılacağını göz önünde bulundurmalıdır. Ne yazık ki yayınevleri yoğunluk gereği olumsuz olarak değerlendirdiği eserlerin sahiplerine her zaman detaylı şekilde geri dönüş yapamayabiliyor, bu durumu Diga Kitap olarak bazen bizler de yaşıyoruz ancak elimizden geldiğince web sitemizi inceleyerek bize mail yolu ile ulaşan yazar adaylarına ve sorularına elimizden geldiği kadar sık ve sürekli cevap vermeye çalışıyoruz.

Kitap bastırmak isteyen yazar adaylarının sormak istediği bir soru veya tarafımıza iletmek istediği öneriler olursa kendilerine aynı şekilde mail yolu ile cevap veriyor ve iletişim bilgilerini tarafımıza iletmesi neticesinde telefon ile iletişim kuruyoruz.