Sepet(0)

Mehmet Severcan Gaygusuz

Genel Yayın Yönetmeni

Mehmet Severcan Gaygusuz İstanbul Fatih’te doğdu. İlk şiir kitabını on sekiz yaşında yayınladı. Yazı ve şiirleri çeşitli dergilerde yayınlandı. 2014 senesinde Genç Yazarlar Derneğinde başkanlık görevinde bulundu. ”Muhittin” isimli romanında Türkçenin yabancılaşmasına dikkat çekmek için yabancı bir harf olarak kabul edilen ”J” harfini kullanmadı.


”Şehrin Sahipleri” ve ”Muhittin” romanları ile yeraltı edebiyatı ve popüler kültür gibi iki farklı görüşe başkaldırı olarak değerlendirildi. Roman, Şiir, Deneme, Öykü alanlarında yayınlanmış 7 eseri bulunmaktadır. Muhittin adlı son romanı İngilizce çevirisiyle ”Between Madness And Genius: Muhittin” adı ile Amerika, Kanada, Avusturalya, İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerinde yayınlandı. 2014-2016 yılları arasında ”Bir Gece Bir Genç” adlı radyo programı düzenledi. Daha sonra yine aynı isim ile dört bölüm süren bir video serisi yayınladı. Ankara, İstanbul, Kocaeli’nde çeşitli konferanslara davet edildi. Mehmet Severcan Gaygusuz 2015 senesinden bu yana yayıncılık ile ilgilenmekte, Diga Kitap’ın ve yerli yazarlarımızın uluslararası platformlara daha fazla taşınması için projeler sürdürmekte, çeşitli kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ödül ve Başarılarımız

– Yazarımız Samet Yıldırım 2019 Karahafta Polisiye Öykü Ödülünü kazandı.

-Yazarımız Musab Turan Yılın Ekonomi Gazetecisi Ödülünü aldı.

– 2019 senesinde Fox TV, Anadolu Ajansı, İHA, Sözcü Gazetesi, SözcüKitap, Habertürk, Haber7, Yenigün, Haberlercom gibi basın kuruluşlarında onlarca eserimize yer verilmesi (İlgili basın kuruluşlarının eserlerimizi incelemesi ve beğenmesi üzerine eserlerimize yer verilmektedir.)

– 2019 Kasım tarihinde editör kadromuz Türk Dil Kurumunun hazırlamış olduğu yazım kılavuzunda ve dilimizde bağlaçların kullanımı hakkında ileri düzeyde eksiklikler tespit ederek Türk Dil Kurumuna bildirmiştir. Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin tarafımıza geri dönüş yaparak ilgili tespitin doğru olduğuna karar vermiş ve yapılacak ilk komisyonda konunun görüşüleceğini belirtmiştir.

 

  • 2019 Karahafta Polisiye Öykü Ödülü
  • 2019 Yılın Ekonomi Gazetecisi Ödülü
  • 2019 Kasım TDK Yazım Kılavuzu’nda Değişiklik
  • 2020 ”A Journey İnto Sales” için Macauley ile anlaşıldı

– 2020 senesi için yazarımız Bülent Belbez’in ”A Journey İnto Sales” isimli eserinin İngiltere’de ödüllü bir yayınevi olan ”Macauley” tarafından İngiltere, Amerika, Kanada, Hindistan baskıları için anlaşma sağlanması

Ödüllü Eserlerimiz

Editörlük

Eseriniz hem içerik hem imla yönünden iki farklı editör ile kontrol edilip gereken uygulamaları yapıyoruz.

Son Okuma

Eserinizde editörlük çalışmaları bittiği an incelemeniz için size gönderiyor ve onayınızı alıyoruz.

Tasarım

Minimal, Satış Odaklı, Kitap Konusuna Göre, Özgün ve Yaratıcı, Geleneksel olmak üzere eseriniz için 5 farklı kitap kapağı tasarımı yapıyoruz.

Satış ve Dağıtım

Kitabınızı online satış siteleri ve 5600’den fazla kitabevinde satışa sunuyoruz.

Özel Reklam

Yazarımızın paylaşması için Adobe After Effect ve Adobe Premier gibi özel programlar kullanarak kurgulanmış 10 özel video ve görsel paylaşıyoruz.

%25 Telif Hakkı ve Sınırsız Baskı!

%25 telif hakkı ödüyor ve sınırsız baskı seçeneği sunuyoruz!

Yer Aldığımız Basın Kuruluşları
Kitaplarımızın tanıtım ve haberinin yapıldığı kuruluşları inceleyebilirsiniz.